Ramazan Kelleoğlu Kimdir

8
104
ree3

 

Ramazan Kelleoğlu Otobiyografi

Ben  Ramazan Kelleoğlu. 13 Temmuz 1997’de Şanlıurfa Merkez’de doğdum. Şu anda 20 yaşındayım. liseyi Karaköprü Çok Programlı Anadolu Lisesi Web Tasarım ve  Programlama Bölümünde Okudum.  Lise döneminde Bilişim Fuarı’na katıldım. Yapmış olduğum yüz okuma sistemi ve Android uygulamalarla birinci oldum. Lise hayatım boyunca sürekli teknolojiyi takip ettim ve ilginç bir merak duygusu ile başlayan bilgisayar ve teknoloji dünyası merakım sayesinde sürekli genişleyen bilgi ağacımı her zaman genişletmeye özen gösterdim.  Şu anda Harran Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünü okuyorum.

Fotoğraf çekmeyi, Kitap okumayı ve  müzik dinlemeyi çok seviyorum.  Hobilerim; yazılım geliştirmek, Kuşları gözlemlemek, bisiklet sürmek, yüzmek, Spor yapmak, Balık tutmak, blog yazmak,  bowling oynamak ve kitap okumaktır.

Bildiğim dillerden bahsetmek gerekirse herkes gibi anadilim olmadığı ve sürekli konuşmadığım için anlıyorum ama konuşamıyorum seviyesinde bildiğim diller var.  Bunlar; İngilizce (orta seviye), Almanca (Başlangıç Seviye).

İnsancıl bir kişiliğe sahibim. Hayatımda tüm öncelikleri bu yüzden insanlar üzerine kurmaktayım. Bu durum çevreye karşı daha duyarlı olmamı sağlıyor. Tabi toplum arasında kazanmış olduğum saygınlık ta yanıma kar kalıyor. Kendimi sadece soluk alıp verdiğimden dolayı dahi şanslı hissetmekteyim. Hayata pozitif bir pencereden bakıyor olmam tüm olumsuzluklar karşısında dik bir şekilde durmamı sağlıyor.

Hayatımda en şanslı yanım bana değer veren ve her zaman yanımda duran biricik Ailem ve beni her zaman düşünceleriyle aydınlatan ve  sevgisiyle mutlu eden biricik Sevgilim.

Android uygulamalar ve  bilişim alanında çeşitli projeler gerçekleştirmekteyim.

Örnek olarak : Yüz okuma sistemi, muhasebe yazilimi, Arduino ses ile kontrol edilen Araba, Beyin Sinyalleri ile Kontrol edilen Biyonik El,  Öğrencilerin eğitim hakkında her şeye ulaşabilecekleri Milli Eğitim Platformu olan https://www.mil-genc.com . Yazılım, Donanım ve Bilişimle ilgili her şeyi içinde bulunduran Bilişimci Genç http://www.bilisimcigenc.com  ve hemenbilgi.com, Google Play’de bulunan Cyborg Kaçış, Ghost Browser, Big Bird, Story Book, Kablosuz veri Transferi ve Şanlıurfa Şehir Rehberi Android uygulamalarım Örnek verilebilir.

Yapmış olduğum projeler sayesinde google developer belgesi aldım ve  San Francisco, Kaliforniya’da silikon vadisinde bulunan  make school üniversitesi yaz kampına davet edildim.  Amacım sadece bir iş sahibi olmak değil, aynı zamanda gelecek adına Bilgi, Bilişim, Internet ve Teknoloji gibi alanlarda insanoğlu için yararlı bir şeyler yapabilmeyi hedeflemek oldu. Çünkü gelecek daima bilgi, bilişim ve teknoloji sektöründe olmaya devam edecektir.  İşte bu yüzden inandığım bir gerçektir ki; başarı ve gelecek bilgi ile değil, bilgiye sahip olan beyni yönetebilmekle edinilir. Ben bu başarıya, azme ve güce sahip olduğuma inanıyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here