33 ADIMDA HAYATINIZI RENKLENDİRİN

0
27
dağ
Reklam Alanı

33 ADIMDA HAYATINIZI RENKLENDİRİN

Bi anda  her şey tersine olumsuz gitmeye başlar ve artık hayatınızın çıkılmaz bir noktada olduğunu  çözüm bullamadığınızı kendinizi yanlız ve çaresiz hissedersiniz. Ama telaşa kapılmayın. Hazırladığımız förmül’de, günlük yaşantınızdan  eşinizle ilişkinize iş hayatınıza kadar pek çok konuda uygulayabileçeğiniz çözümler yazımızda  sunuyoruz…

İlişkiler

 1. Sağlam ve mutlu bir aşk sürdürebilmenin en iyi yolu bazen hiçbir şey yapmamaktır. Sevdiğin insanı ne çok sıkacaksın nede çok boş bırakacaksın Kimse kendini sürekli sıkan ve sürekli boş bırakan insanı sevmez birbirinizi kırmadan, biraz ilişkiden uzaklaşın.

 

 1. Uzmanların “paradoksal problem çözümü” ismini verdiği yolu uygulayın. örnek, cinsel problemlerinizi gidip bir danışmanla veya doktorla görüşmek yerine önce yatağınızın yerini değiştirin. Bazen bulunduğumuz ortamdan veya yerden kaynaklı strese girebiliriz.

 

 1. Evli çiftlerde eşiniz söylediği sizle konuşurken 15 sürekli sinirleniyorsa, bu çiftin en geç dört sene içinde boşanacağı anlamına geliyor.

 

 1. Eğer sevgilinizle tartışarak geçirdiğiniz vakit, onunla, mutlu geçirdiğiniz zamanın sadece onda biri kadar ise, ilişkiniz iyi gidiyor demektir kıymetini bilin. 🙂

 

Kültür

 

 1. Televizyonu Kullanmayın! Saçma gelebilir ancak hayatınızı televizyondan uzak geçirirseniz eşinize ve ailenize zaman daha fazla ayırabilirsiniz.

Unutmayın giden zaman geri gelmiyor zamanın kıymetini bilin.

 

 1. Dünyada olup bitenleri öğrenmek için gazeteleri, yazıları İnternetten okuyun.

 

 1. En az beş tane güzel albüm alın. Kendinize zaman ayırın.

 

 1. Günde en az bir Kitap okuyun. Unutmayın kendinizi ne kadar geliştirirseniz o kadar hayatta başarılı olursunuz.

 

İş

 

 1. Kariyer seçiminizi yaparken “Potansiyel”niz ne kadar o alanda ne kadar başarılı olabilirsiniz bunları göz önünde bulundurun amacınızın ne olduğuna karar verin.

 

 1. Zeki bir çabalı olun. Önemli olan nasıl “çok çalıştığınız” değil, nasıl “çalıştığınız”dır. Temel emare: Her ne kadar güç patronunuzda olsa da, bürodaki diğer çalışanları da etkilemeye çalısın.

 

 1. Farklıklardan korkmayın. İş hayatındaki ani değişimler farklıklar olabilir sakince ve sabırlı bir şekilde  her şeyin yerli yerine oturması için kendinize vakit tanımanız gerekir.

 

 1. “Esnek” ve “Çalışkan” olun. Ne yaparsanız yapın ama en iyisini yapın. Günümüz iş dünyası çok doğrultulu hizmet verebilen, bir hayli konuda uzmanlaşmış personele ihtiyaç duyuyor.

 

Oyun

 

 1. Arada bir de olsa oyun oynayın. çünkü oyun oynadığınızda stresten uzaklaşırsınız.

detayları görme beceriniz artar.

 

 1. Güzel bir şeyler yapın. insanlar ilgi beklerler,eşiniz için güzel bir yemek yapın, çiçek alın sürpriz yapın, unutmayın insanlar ayna gibidir ne yansıtırsan onu alırsın.

 

 1. Zaman Geçirebileçeğiniz güzel insanlar aradaşlar bulun.

 

Sıhhat

 

 1. Gülün. Gülmek sadece stresinizi yenmenizi sağlamakla kalmaz, kalbinizi de rahatlatır.

 

 1. Sigarayı bırakın. Rastgele her hangi bir rahatsızlığa yakalanmadan öncelikle yapmanız gereken sigarayı bırakmaktır. Kararlı olun.

 

 1. Yanınızda her zaman aspirin bulundurun. Yalnızca baş ağrısını geçirmez, vakiti gelince hayatınızı da kurtarır. Kalp krizine iyi geliyor 🙂

 

19 Dikkatli olun. Cinsel ilişki yoluyla bulaşan hastalıklar gün geçtikçe artıyor zinadan uzak durun.

 

Mutluluk

 

 1. Yeni yılda pozitif düşünün. Her gün, Kafanızı yoran konulara çözüm üretmeye çalısın.

 

 1. Üstünüzdeki giysiye şöyle bir bakın: Çevrenize nasıl bir mesaj veriyorsunuz? Toplum içindeki Mevkinize uygun renkte elbiseler giyin; Yaşınıza uygun olmayan elbiseler sizi güzel göstermez aksine gülünç duruma sokar.

 

 1. Gönül egzersizi yapın: İnsanları sevin!

 

 1. Bütün konsantrasyonunuzu beyninizi odaklayın iyi düşenmek iyi işleri başarmanızı sağlar.

 

Beslenme

 

 1. Kalori hesaplarını bir kenara bırakın. Eğer kilonuzun fazla olduğuna inanıyorsanız, aşırıya kaçtığınız noktalarda kendinizi tutmaya çalısın.

 

 1. Bir meyve sıkma makinesi alın ve uzmanlara kulak vererek haftada üç defa “kullanın!”

 

 1. Saat başı bir bardak su için. Bu, yarım litre su enerjinize yüzde 20 enerji katar.

 

 1. iyi uyuyun öğleden sonra kafeinli içeceklerden uzak durun, içki almayın, bedeniniz çok fazla yorulmadan yatağa girin.

 

Zayıflama

 

 1. Spor yaparken bulunduğunuz ortamın aromalı olmasına özen gösterin. Bulunduğunuz ortama nane kokuyorsa enerjiniz artar.

 

29 Düzenli spor yapın bu hem sağlık açısından hemde fiziksel açıdan size güç katacaktır.

 

 1. Egzersiz yapmak istiyorsanız, açık havayı seçenek edin diyor uzmanlar.

 

Para

 

 1. Ailenizi “finans danışman” olarak görmeyin. Elbette düşüncelerine önem verin ama yeri gelince risk almanız gerek.

 

 1. Yatırım yapın 🙂

 

 1. İyi bir iş için, mesleğinizi seçerken özen gösterin. İşinizi sevin.

 

Hiçbir şey için “BENİMDİR” deme! Yalnızca deki: “YANIMDADIR!” Çünkü ne “ALTIN” ne “TOPRAK” ne “HAYAT” ne “ÖLÜM” ne “SEVGİLİ” ne de “ÜZÜNTÜ” her zaman SENİN KALMAZ!!!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin